Jak se pracuje v ČEZ

Vedoucí rektorového bloku
Vedoucí reaktorového bloku Jaderné elektrárny Temelín pracuje v třísměnném nepřetržitém provozu. Zodpovídá za spolehlivý a bezpečný provoz bloku – v případě Temelína jde o blok s největším výkonem v Česku. Přímo řídí pět lidí na směně a operativně další pracovníky v provozu bloku.

Vedoucí dvojbloku Elektrárny Chvaletice
Operátoři na velínu jednoho ze dvou dvojbloků chvaletické tepelné elektrárny sedí za monitory svých počítačů a hlídají, zda vše pracuje, jak má. Dvojice pochůzkářů se vydává na obhlídku terénu. A ve stroze zařízené kanceláři vedle velínu sedí ten, kdo tomu tady dnes v noci velí – vedoucí dvojbloku Jan Lemberk.

Laborantka akreditované laboratoře Elektrárny Ledvice
Je úterý ráno a laborantka Monika Wünschová poletuje po palivové laboratoři od jednoho přístroje k druhému. Zrovna úterky patří v laboratoři ledvické elektrárny k nejvytíženějším. „Analyzují se totiž vzorky z víkendu – v pondělí se upraví a v úterý se analyzují,“ vysvětluje Monika Wünschová.

Projektová manažerka ČEZ ICT Services
Původně Petra Sladká pracovala jako „ajťačka“ a byla tím, kdo aplikace, programy a informační systémy vytváří. Dnes „ajťákům“ při vývoji projektů z oblasti ICT velí v roli projektové manažerky. Místo programování hlídá, aby byly projekty hotové včas a podle požadavků zákazníka a aby byl dodržen rozpočet.