Programy pro studenty

Letní univerzita

Odborná stáž pro studenty technických vysokých škol, kteří se zajímají o jadernou energetiku. Během dvou týdnů mají účastníci možnost se podrobně seznámit s fungováním Jaderné elektrárny Temelín nebo Dukovany. Na programu jsou přednášky zaměstnanců elektrárny i externích odborníků. Na teorii navazuje několik exkurzí do areálu elektrárny a prohlídka jednotlivých zařízení. Cílem stáže je tedy nejen umožnit praxi v provozu, ale také nabídnout možnost budoucí spolupráce nebo získání stipendia.

Jaderná maturita

Třídenní odborná stáž pro středoškoláky, kteří se zajímají o především o jadernou energetiku. Stáže probíhají přímo na našich jaderných elektrárnách Temelín nebo Dukovany a jejich program je naplněn přednáškami, exkurzemi a besedami. Je to zároveň skvělý způsob, jak navázat budoucí spolupráci se Skupinou ČEZ.

Energetická maturita

Třídenní odborná stáž pro středoškoláky, kteří se zajímají o klasickou energetiku nebo distribuci elektrické energie. Místo, kde stáž probíhá se každým rokem mění. V posledních letech žáci středních škol „maturovali“ např. v elektrárně Tušimice, v Hradci Králové nebo na Kladně.

Více informací o našich programech